Уреднички тим

На риби е веб-страница што припаѓа на АБ Интернет, специјализирана за различните раси на риби кои постојат, како и за потребната грижа. Ако сакате да научите како правилно да се грижите за нив, ние ќе ве научиме како да го направите тоа за да можете да уживате во аквариуми како никогаш порано. Дали ќе го пропуштиш?

Уредничкиот тим на Де Пекс е составен од тим вистински trueубители на риби, кои секогаш ќе ви ги нудат најдобрите совети за да можете да се грижите најдобро за нив. Доколку сте заинтересирани да работите со нас, пополнете ја следнава форма и ние ќе стапиме во контакт со вас.

Издавачи

 • Германски порти Portо

  Проучувањето на науката за животна средина ми даде поинаков поглед на животните и нивната грижа. Јас сум еден од оние кои сметаат дека можете да имате риби како домашни миленици, се додека им се пружа некаква грижа, така што нивните услови за живот ќе бидат слични на нивните природни екосистеми, но без хендикеп дека мора да преживеат и да бараат храна. Светот на рибите е фасцинантен и со мене ќе можете да откриете сè за тоа.

Поранешни уредници

 • Вивиана Салдаријага

  Јас сум Колумбиец, aубител на животни воопшто и на риби особено. Обожавам да ги познавам различните раси и да учам да се грижам најдобро што можам и знам за да ги одржувам здрави и среќни, бидејќи на рибите, иако се мали, им треба грижа за да бидат добро.

 • Роза Санчез

  Рибите се оние прекрасни суштества со кои можете да го видите светот од друга перспектива до точката да научите многу за нивното однесување. Worldивотинскиот свет е фасцинантен како човечкиот свет и многу од нив ви даваат loveубов, друштво, верност и пред се ве учат дека за многу моменти можат да ви го одземат здивот. Сепак, не смееме да ги заборавиме рибите и нивното однесување, затоа сум тука, подготвен да го споделам овој прекрасен свет.

 • Карлос Гаридо

  Страствен за природата и животинскиот свет, сакам да учам и да раскажувам нови работи за рибите, животните што можат да бидат недостижни, но и дружеубиви. И, ако знаете како да се однесувате со нив, вашата риба сигурно ќе биде добра за цел живот.

 • Илдефонсо Гомез

  Обожавам риба долго време. Без разлика дали се топли или ладни, слатки или солени, сите тие имаат карактеристики и начин на постоење што ми сметаат фасцинантни. Да кажам сè што знам за рибите е нешто во што навистина уживам.

 • Наталија Серезо

  Сакам да нуркам и да пливам во морето кога нема медуза. Ајкулите се меѓу моите омилени морски жители, тие се толку слатки! И тие убиваат многу помалку луѓе од кокос!

 • Марија

  Уживам да пишувам за животните и многу сум curубопитен за светот на рибите, што ме тера да истражувам и сакам да ги споделам моите знаења за нив.

 • Енкарни

  Роден сум во 1981 година и сакам животни, особено риби. Обожавам да знам сè за нив, не само како тие се грижат за себе, туку и како е нивното однесување на пример. Тие се многу iousубопитни и со многу малку грижа можат да бидат навистина среќни.